Bursa Şehir Rehberi - Bursa Firma Rehberi - Bursa Şehir Portalı - Bursa Haber

  • 7.3825
  • 8.9572
  • 10.0614
Bursa Yoğun Kar Yağışı
Bursa Yoğun Kar Yağışı

Bursa Yoğun Kar Yağışı

Ülkemizin birçok noktasın da olduğu gibi Bursa kentimiz de yoğur bir kar yağışı içerisindedir. Belediye başkanı Alinur Aktaş bu konuda yapmış olduğu titiz yaklaşım ile birlikte kar temizleme çalışmalarını da arttırdıklarını vurgulamıştır. Ekip ve ekipman sayısını çoğaltarak geceli gündüzlü çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etmektedirler dedi. Birçok köylere ulaşımın sağlanamadığı yoğun kar yağışı ile birlikte köy yollarına karşı karayollarının düzenlemiş olduğu çalışmaları da yakından takip etmektedir.

Bu çalışmalar ile birlikte gençlere de yeni iş istihdamları yaratmak adına duyurular da bulunan bakan Alinur Aktaş Bursa kentinin karla olan savaşın da yeni personellerin de devreye gireceğini bildirmiştir. Bursa kar sezonunun da içerisin de olarak aslında Turizmi hareketlendirmek adına da çalışmalar sergileyeceğinin sinyallerini vermiştir. Özellikle de kayak merkezlerinin daha fazla bir hale gelmesini sağlamak ve turizmi sadece yaz ayların da değil kış aylarında da en iyi şekilde hem yerli hem de yabancı olmak üzere toparlamak adına çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmiştir. Yoğun kar yağışı nedeniyle de birlikte özelikler de çatılarda sarkan buz kütlelerine karşı itfaiye araçları ile de müdahale de bulunmaya devam edilmektedir.

Şehrin birçok noktasın da tuzlama çalışmaları aralıksız sürmekte ve yolları tuzlama çalışmaları ile birlikte buzlanmaya karşı önlemler alınmaktadır. Özellikle de Uludağ da gerçekleşen yolları açma çalışmaları büyük bir hız almış ve halen yağışın devam ettiği kent aynı zaman da beyazlar içerisin de muhteşem bir görüntüye sahip olmuştur. Vatandaşın soğuk havadan korunması adına valiliğin ve meteoroloji istasyonunun yapmış olduğu uyarılar neticesinde de dışarı mecbur kalınmadığı süreç fazla çıkılmaması konusunda da uyarmıştır.

Evlerin de ve iş yerlerin de sıcak ortamda kalmaları ve Domuz gribinin son günler de yoğunlaşması ile birlikte de hastaneler de ve sağlık ocakların da önlemlerin hızlandırıldığını da belirtmiştir. Vatandaşlara daha dikkatli olmaları adına bizler de sitemiz üzerinden birçok haberleri sizlere duyurmaktayız böylelikle sizler de kentimiz ile ilgili oluşan ve gelişen daha fazla bilgiye sahip olmaktasınız. Sosyal medya alından da sitemizi takip ederek gelişmeleri an be an öğrenebileceksiniz.

 

bursa çatı malzemeleri bursa çatı bursa web yazılım bursa kiralık sepetli vinç