Bursa Şehir Rehberi - Bursa Firma Rehberi - Bursa Şehir Portalı - Bursa Haber

  • 7.3825
  • 8.9572
  • 10.0614
Uludağ kış turizmi başladı
Uludağ kış turizmi başladı

Uludağ kış turizmi başladı

Kış turizmi dediğimiz de ilk akla gelen Uludağ sezon açılışını yaptı ve özellikle de hafta sonu büyük bir ilgi gören Uludağ da adeta boş yer kalmadı. Kar yağmaya başladı ve Uludağ sezona merhaba diyerek kayak turizmini canlandırdı. Karın yağmasıyla birlikte kayakçıların beklemiş olduğu müjdeli haber geldi ve 15 cm kalınlığı bulan kar yağışının da devam etmesi ile gözler Uludağ’a çevrildi.

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı hafta sonuna da denk gelmesiyle birlikte ziyaretçi akınına uğrandı ve kayakçılar soluğu Uludağ da aldı. Kış turizminin bu yıl geç gelmesi işletmecileri korkutmuştu, fakat gece başlayan kar yağışı ile Uludağ işletmecilerin yüzü güldü. Hafta sonuna da denk gelmesiyle birlikte bursa, İstanbul, Kocaeli, Çanakkale ve yurt dışından dahi Uludağ’a gelenler oldu. Bilmiş olduğunuz gibi kış turizminin kalbi olan Uludağ özellikle de teleferik ile büyük bir ün salmıştır. Havanın sisli olması teleferiğe binenleri heyecanlandırdı ve adrenalini en üst düzeye çıkardı. Kayakçılar ise bu sisli havayı pek sevmeseler de kar halen yağışa devam ettiği için an itibariyle 15 cm kalınlığa ulaştı. Önümüzde ki günlerde de bu kar yağışının devam edeceği belirtilmektedir.

Kayak yapmayı sevenler ve özellikle de bu spor dalıyla uğraşan sporcular için çok iyi bir antrenman olacaktır. Bursa valiliği tarafından yapılan duyuruda Uludağ’a çıkışlarda sorunlar yaşandığını ve yoğun sisli hava nedeniyle sürücülerin daha da çok dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Öğleden önce yaşanan sis ve lodosa aldırmayan tatilciler otelleri doldurdu hafta sonu tatilini Uludağ’da yaşadılar. Fiyatların ise geçen sene ile neredeyse aynı seyredilmesi de tatilcileri sevindirdi, özellikle de ulaşım konusunda ki birçok sorunların çözülmesi ve daha fazla toplu ulaşım servis edilmesiyle Uludağ da yer alan işletmecilerin de yüzünü güldürdü. Henüz ilk kar yağışı olmasına rağmen şuan da oteller doldu taştı, herkes yılın ilk karını kayak yaparak, fotoğraflar çekerek ve teleferik keyfini yaşayarak elde ettiler. Uludağ kış turizmine olan hazırlığını tamamlamışken yılbaşı içi rezervasyon kayıtlarının da daha şimdiden tamamlandığını bildirmektedir. 

bursa çatı malzemeleri bursa çatı bursa web yazılım bursa kiralık sepetli vinç