Bursa Şehir Rehberi - Bursa Firma Rehberi - Bursa Şehir Portalı - Bursa Haber

  • 7.2610
  • 8.5878
  • 9.4919
Yeni Toyota Corolla Hybrid Özellikleri
Yeni Toyota Corolla Hybrid Özellikleri

Yeni Toyota Corolla Hybrid Özellikleri

2018 yılının son aylarında teknoloji dünyasında olduğu gibi otomobil dünyasında da yeni ürünlerin tanıtımı için lansmanlar yapıldı. Bu bağlamda ağustos ayında lansmanını yapan Toyota, yeni aracı olan 2019 model Toyota Corolla Hybrid Hatcback modelinin özelliklerini açıkladı.

"Toyota Corolla Hybrid Lansmanı"

Yeni model Toyota Corolla Hatchback’in tüm versiyonları ve özellikleri, ağustos ayında yapılmış olan lansmanda sunuldu. Corolla Hatchback Hybrid modeli Toyota Camry satışlarının yüzde 40’lık gibi bir kısmını oluşturuyor. Bu sebeple özelliklerin erken bir tarihte sızdırılması da gayet normal karşılanmıştı.

2019 Toyota Corolla Hybrid Modelinde Hangi Özellikler Bulunuyor?

Uzun zamandır merak içinde beklenen Corolla’da, Hybrid Synergy Drive sistemi ile birlikte de yeni ve çok güçlü bir şanzıman bulunuyor.  Ön tekerleklere doğrudan gönderilen çift motor jeneratörü ile de oldukça farklı bir boyuta ulaşan otomobil 1.8 litrelik dört silindirli bir motora sahip olacak. Aracın yükseltilmiş ve yeni nesil olarak donatılmış motoru aynı zamanda yeni bir de güç kontrol üniteli bataryaya sahip olarak görünüyor.

Aracın benzinli motor seçenekleri 72kW (5200 dev/dak) ile 142Nm (3600 dev/dak) olarak kullanıcısının beğenisine çıkıyor. Sistemin güç çıkışı, bir önceki Corolla Hybrid modelinden 90 kW - 10kW gibi daha düşük bir değere sahip olsa da, yakıtın kullanımı daha düşük olarak dikkat çekiyor. 

bursa çatı malzemeleri bursa çatı bursa kiralık vinç alüminyum döküm