Bursa Şehir Rehberi - Bursa Firma Rehberi - Bursa Şehir Portalı - Bursa Haber

  • 7.3825
  • 8.9572
  • 10.0614
Bursada 21 Yaşındaki kız ilk kez kendini gördü
Bursada 21 Yaşındaki kız ilk kez kendini gördü

Bursada 21 Yaşındaki kız ilk kez kendini gördü

Doğuştan görme engelli olan 21 yaşındaki Ayşe Acar, yapılan kornea nakli sayesinde kendisini ve sevdiklerini ilk kez görerek büyük bir mutluluk yaşadı. Her zaman kendi yüzünü ve ailesinin yüzünü merak ettiğini söyleyen Ayşe Acar, yapılan ameliyat sonrasında hayallerine kavuştuğunu dile getirdi.

Baba Kredi Çekerek Ameliyat Ettirdi

Vanlı bir aile olarak 10 yıl önce Bursa’ya taşınan ailenin 5 çocuğundan biri olan Ayşe Acar, görme engelli olarak dünyaya gelmişti. 21 yaşına kadar hiçbir şey görmeyen genç kız babasının kredi çekerek Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kornea nakli yaptırmasıyla birlikte, artık her şeyi görebiliyor.

21 senedir karanlık bir dünyada hayatını devam ettirdiğini, kendisini dünyaya getiren anne ve babasını, arkadaşlarını ve kardeşlerini çok merak ettiğini söyleyen Ayşe Acar, bu nakil sayesinde hayallerine kavuştuğunu söyledi.


Ayşe Acar Bursa haber kanallarına yaptığı açıklama da, “21 yıldır karanlık bir dünyanın içindeydim. Hayatımda hiç ışık yoktu. Çok şükür artık görebiliyorum. Biraz bulanıklık olsa da, bu dikişlerden kaynaklı bir durumdur. Ailemi ve arkadaşlarımı görebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hayatta, her şeyi merak ediyordum. İnsan hayatta en çok ailesini merak ediyor, onları görmek istiyor. İnsan arkadaşlarını, ailesini ve sevdiklerini, herkesi her şeyi görmek istiyor. Yıllardır, herkesi merak ediyordum. Çok şükür şimdi hepsini görüyorum” dedi.

bursa çatı malzemeleri bursa çatı bursa web yazılım bursa kiralık sepetli vinç