Bursa Şehir Rehberi - Bursa Firma Rehberi - Bursa Şehir Portalı - Bursa Haber

  • 7.2610
  • 8.5878
  • 9.4919
Eski Bursa Valisi Tekrardan Hâkim Karşısında
Eski Bursa Valisi Tekrardan Hâkim Karşısında

Eski Bursa Valisi Tekrardan Hâkim Karşısında

Daha önceden FETÖ davasından yargılandıkları davanın kararı bozulan bazı iş adamları ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un da aralarında bulunduğu toplam 48 kişinin yargılanmasına, istinaf mahkemesinde devam edildi. FETÖ/PYD terör örgütüne üye olma suçlamasıyla görülen dava Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2’inci Ceza Dairesi konferans salonunda devam etti.

36 Sanık Katıldı

Toplamda 48 sanığın yargılandığı davanın yapılan duruşmasına, 36 sanık katıldı. Yargılanmasına tutuksuz devam edilen Bursa’nın eski valisi Şahabettin Harput’ta katıldı. Bundan önceki duruşmada davaya bakan Savcı, Bazı iş adamlarının ve eski Bursa valisinin cezalarının artırılması yönünde talepte bulunmuştu. Bugün sanıkların kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından, savcı mütalaasına karşı ifade veren sanıklar, üzerlerine atılı suçları kabul etmediler.

Sanıklar herhangi bir silahlı terör örgütüne üyeliklerinin bulunmadığını söyleyerek, hem tahliye hem de beraatlerini istediler. Mahkeme heyeti ise davada yargılanan diğer sanıkların dinlenmesi için, davayı 15.10.2019 tarihine erteledi. Bursa haber kanalları yayın yönetmelerinden bazı isimler de, davaya gözlemci olarak katıldılar.

bursa çatı malzemeleri bursa çatı bursa kiralık vinç alüminyum döküm